SWDR:Telefon

Z Train Driver 2
Skocz do: nawigacja, szukaj

Telefon umożliwia komunikację między dyżurnymi w celu żądania i dawania zgód oraz zgłaszania wyjazdów/wjazdów.

Aby wykonać połączenie, należy w górnej części wybrać odbiorcę, klikając na czarny przycisk nad nazwą stacji. Zapalona lampka sygnalizuje wybranego odbiorcę. Po wybraniu odbiorcy wciskamy niebieski przycisk i czekamy na odpowiedź odbiorcy. Czasem może to chwilę trwać (w tym czasie odbiorca może prowadzić rozmowę z kimś innym, ale widzi, że dzwonimy do niego). Jednocześnie można prowadzić rozmowę tylko z jedną osobą. Kiedy uzyskamy odpowiedź, do rozmowy używamy pól i przycisków w dolnej części. Komunikaty będą się dopasowywać do wybranych parametrów nad przyciskami. Rozmowę można zakończyć, jeśli obie strony użyją komunikatu "koniec". Aby rozłączyć się, klikamy znowu na czarny przycisk i lampka zgaśnie.

Jeżeli dzwoni ktoś do nas, wydobywa się sygnał dźwiękowy oraz miga przycisk w głównym menu. Aby odebrać połączenie należy wejść w przycisk, który miga. Następnie sprawdzić, która stacja do nas dzwoni (migająca lampka nad czarnym przyciskiem) i wcisnąć czarny przycisk nad tą stacją. Kiedy lampka zacznie świecić, klikamy przycisk "Słucham", a dalszą rozmowę prowadzimy w zależności od sytuacji.

Jeżeli po wejściu w telefon nie pojawia się górna część z lampkami i przyciskami oznacza to, że nie ma innych osób zalogowancyh w systemie.

Zamiast tego telefonu można używać komunikacji głosowej przez TeamSpeak.

Zasada numerowania torów na szlakach

Opis elementów telefonu:
SWDR tel.png

Wróć do głównej strony nt. obsługi SWDR.