Wymagania sprzętowe/pl: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
(Aktualizowanie w celu dopasowania do nowej wersji strony źródłowej) |
(Aktualizowanie w celu dopasowania do nowej wersji strony źródłowej) |
||
| (Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 18: | Linia 18: | ||
|- | |- | ||
| − | | '''Karta graficzna''' || DirectX 10, 1 GB VRAM || DirectX | + | | '''Karta graficzna''' || DirectX 10, 1 GB VRAM || DirectX 11, 6 GB VRAM |
|- | |- | ||
| − | | '''Miejsce na dysku''' || colspan="2" style="text-align:center" | 50GB na dysku docelowym, 15GB (launcher) lub | + | | '''Miejsce na dysku''' || colspan="2" style="text-align:center" | 50GB na dysku docelowym, 15GB (launcher) lub 65GB (torrent) na dysku systemowym, zalecany dysk docelowy typu SSD |
|- | |- | ||
Aktualna wersja na dzień 20:08, 13 kwi 2025
Wymagania sprzętowe i systemowe
| Minimalnie | Zalecane | |
|---|---|---|
| System operacyjny | Windows 10 64bit (21H1) | Windows 11 64bit |
| Procesor | Dowolny, minimum 2.2GHz | Dowolny, minimum 3.5 GHz |
| Pamięć RAM | 16 GB | 32 GB |
| Karta graficzna | DirectX 10, 1 GB VRAM | DirectX 11, 6 GB VRAM |
| Miejsce na dysku | 50GB na dysku docelowym, 15GB (launcher) lub 65GB (torrent) na dysku systemowym, zalecany dysk docelowy typu SSD | |
| Połączenie z internetem | min. 3Mb/s, bez serwera proxy | |
| Sterowanie | Pełna klawiatura QWERTY z wydzieloną sekcją numeryczną, mysz z dwoma przyciskami i kółkiem | |
| Ekran | dowolny monitor HD (1366 x 768) | dowolny monitor FHD (1920x1080) |
Uwaga
- Powyższe informacje mają charakter orientacyjny i nie można ich traktować jako wyznacznik płynności symulacji,
- Płynność symulacji może być różna w różnych warunkach - zależnych od budowy scenerii, otoczenia, pojazdu, indywidualnych ustawień jakości grafiki oraz chwilowej wydajności komputera użytkownika,
- Nie jest możliwe uruchomienie symulatora na systemach operacyjnych innych niż Windows (np. Linux), nawet za pośrednictwem narzędzi typu Wine czy CrossOver,
- Możliwe jest uruchomienie symulatora na ekranie o rozdzielczości mniejszej niż wymagana, jednakże wszystkie elementy SRK, jak pulpity SCS/SPK mogą nie być w pełni widoczne,
- W trybie DR na małych sceneriach, możliwe jest uruchomienie symulatora posiadając tylko 8GB pamięci RAM, w trybie mechanika, 8GB jest niewystarczające dla obsługi dużych scenerii